Supercupa e la Cluj

201
voturi

U Banca Transilvania şi-a adjudecat primul trofeu al sezonului intern de baschet masculin: în meci contînd pentru Supercupa României clujenii au învins, la Oradea, cu scoru

Înfrîngere logică

224
voturi

Fără Rafael Nadal şi David Ferrer, echipa de tenis a Spaniei a învins România, scor 4-1, în turul doi al Cupei Davis, Grupa I valorică a zonei Europa/Africa.

„Joaca” s-a terminat, urmează CM

300
voturi

Final de sezon cu emoţii

290
voturi

Au mai rămas doar două competiţii de ranking (pe puncte) până la debutul campionatului mondial, eveniment major care încheie, în mod oficial, sezonul de snooker profesionist: finala Circuitulu

Sărbătoarea clubului “Voinţa”

337
voturi

Fidel principiilor pe baza cărora, de mai bine de 20 decenii, conduce Clubul Sportiv “Voinţa”, preşedintele Gheorghe Căpraru a reuşit să creeze şi în acest an cadrul festiv al premierilor

Bingham, campion mondial

386
voturi

Campionatul Mondial de Snooker rezervat profesioniștilor s-a încheiat cu victoria lui Stuart Bingham (favorit nr.

Favoriții și McGill

478
voturi

Faza optimilor de finală s-a încheiat fără prea mari surprize în Crucible Theatre din Sheffiled, tradiționalul fief al Campionatului Mondial de Snooker.

Campionul umilit

496
voturi

Ziua a șaptea a Campionatului Mondial de Snooker a adus și cea mai mare surpriză de până acum: eliminarea deținătorului titlului.

Englezii, în prim plan

456
voturi

Trei englezi sunt ultimii calificați în optimile Campionatului Mondial de Snooker, competiție care încheie sezonul competițional 2014-15.

Puține surprize

446
voturi

Prima rundă a Campionatului Mondial de Snooker e pe cale să se încheie, surprizele de până acum fiind puține.