Cupa Romaniei

Adversari abordabili

453
voturi

Conform tragerii la sorți efectuate la sediul Federației Române de Fotbal, echipele clujene vor evolua în deplasare în cadrul optimilor de finală ale Cupei României: CFR

Au stins Gaz-ul

451
voturi

Cinci echipe din primul eșalon și unul din al doilea sunt primele formații calificate în 16-imile de finală aler Cupei României la fotbal.

Umilinţa „universitarilor”

566
voturi

„U” Cluj a părăsit competiţia KO a fotbalului autohton fiind eliminată de o formaţie din Liga-5, Ripensia Timişoara.

CFR in careul de aşi

666
voturi

CFR 1907 Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1 după prelungiri, formaţia Dinamo Bucureşti.

Cupa, runda a VI-a

180
voturi

La Casa Fotbalului din Capitală s-au tras la sorți meciurile șaisprezecimilor de finală ale Cupei României, ediția 2014-15.

Meci retur: CFR 1907 Cluj - Dinamo Bucuresti

1262
voturi

Semifinala Cupei Romaniei dintre CFR 1907 Cluj si Dinamo Bucuresti se va disputa miercuri 14 aprilie de la ora 20:15 pe stadionul "Dr. Constantin Radulescu".  Meciul tur dintre cele doua formatii s-a incheiat cu scorul de 1-1, pentru formatia "feroviara" marcand Yssouf Kone.

Egalitate in prima semifinala a Cupei Romaniei Timisoreana

1126
voturi

Dinamo Bucuresti si CFR 1907 Cluj au incheiat meciul, disputat ieri la Bucuresti, cu scorul de 1-1. Returul va avea loc in perioada 13-15 aprilie la Cluj Napoca. Golul feroviarilor a fost inscris in minutul 25 de catre Kone .

Astazi incep semifinalele : Dinamo - CFR 1907 Cluj

1090
voturi

Semifinalele Cupei Romaniei vor incepe astazi cu meciul dintre Dinamo Bucuresti si CFR 1907 Cluj. Meciul este programat de la ora 20:15, disputandu-se pe stadionul echipei "Dinamo". Arbitrul desemnat sa conduca meciul este Hategan Ovidiu (Arad) asistat de Nica Cristian (Ploiesti) si Dumitrescu Eduard (Pitesti). "Feroviarii"

CFR 1907 Cluj a ajuns in semifinale

955
voturi

CFR 1907 Cluj a invins ieri echipa Universitatea Craiova, meciul reprezentand sferturile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana.
Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 23 de catre Dubarbier.

Sferturile Cupei Romaniei

1018
voturi

Federatia Romana de Fotbal a stabilit zilele de 17, 18 si 19 noiembrie pentru disputarea meciurilor din sferturile Cupei Romaniei. CFR 1907 Cluj va juca pe stadionul Ion Oblemenco din Craiova in compania echipei FC U Craiova pe 18 noiembrie de la orele 20:15.